OFERTY SPECJALNE
Kuligi i Biesiady Pakiet Senior oferta dla oszczędnych wycieczka szkolna Biura Podróży
ATRAKCJE
atrakcje w okoicy mini spa Miejsce Przyjazne Rowerzystom wycieczki aktualności
PARTNERZY
Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Ondraszek Ustrońnoclegi Ustrońnoclegi Nasz partner Nasz partner Nasz partner

Gdzie na narty? Wisła Ustroń Szczyrk – najlepsze wyciągi i stoki narciarskie w Beskidzie Śląskim

Ondraszek, położony w samym centrum Beskidu Śląskiego, jest doskonałym miejscem wypadowym dla wszystkich fanów białego szaleństwa na stokach. Na terenie Ustronia oraz w okolicznych miejscowościach- Wisła, Istebna, Szczyrk- działają liczne wyciągi narciarskie. Nasi Goście mają do wyboru mnóstwo tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, wszystko to w niedalekiej odległości od naszego ośrodka. Pracownicy Ondraszka pozostają do Państwa dyspozycji i chętnie udzielą najnowszych informacji o warunkach pogodowych na stokach, pomogą wybrać odpowiednią stację narciarską, w zależności od stopnia zaawansowaniaw jeździe, polecą doskonałe szkoły narciarskie i snowboardowe z najlepszymi instruktorami jazdy, a nawet pomogą zorganizować wypożyczenie sprzętu narciarskiego lub snowboardowego z dowozem do ośrodka, a także transfery na wybrane stoki. Dodatkowo przygotowaliśmy specjalnie dla naszych Gości wiele promocji: karty rabatowe na wybrane stoki, zniżki na karnety zjazdowe, rabaty na wypożyczenie sprzętu, kursy z instruktorami i wiele innych.

Polecamy także zakup skipassów:

SKIPASS

Kup e-Skipass online, rabaty na wybrane stoki nawet do -20% ! Wystarczy kliknąć w link:

Wiślański Skipass obejmuje stoki: 
 1. Beskid – Wisła
 2. Cienków – Wisła
 3. Klepki – Wisła
 4. Nowa Osada – Wisła
 5. Palenica – Ustroń
 6. Poniwiec – Ustroń
 7. Sarajewo – Wisła
 8. Siglany – Wisła
 9. Stożek – Wisła
 10. Skolnity - Wisła
 

Zachęcamy do zapoznania się z listą najlepszych wyciągów narciarskich w Beskidzie Śląskim:


GDZIE NA NARTY - USTROŃ

Czantoria Kolej linowa:

Czantoria to najpopularniejszy szczyt Beskidu Śląskiego z najnowocześniejszą kolejką w polskiej części Beskidów. Kolejka posiada czteroosobowe kanapy, które w obrębie peronu zwalniają automatycznie swój bieg, dzięki czemu wsiadanie i wysiadanie jest teraz łatwiejsze i bardziej komfortowe. W skład kompleksu wchodzą:

 • 4-osobowy wyciąg krzesełkowy o długości 1640 m, przewyższeniu 462 m i przepustowości 1800 osób na godzinę. Górna stacja kolei linowej znajduje się na wysokości 851 m n.p.m. Czas wjazdu – 6 minut.
 • 2-osobowy wyciąg orczykowy „Faturka” o długości 670 m, przewyższeniu 198 m i przepustowości 475 osób na godzinę.
 • Wyciąg talerzykowy „Solisko” o długości 350 m, przewyższeniu 80 m i przepustowości 800 osób na godzinę.
 • Wyciąg talerzykowy „Stokłosica” o długości 198 m, przewyższeniu 50 m i przepustowości 500 osób na godzinę.

Między wyciągami przebiega 5 tras narciarskich. W ciągu ostatnich lat trasy te wyrównano, odwodniono i bezpiecznie wyprofilowano. Zamontowano sztuczne naśnieżanie. 25 lanc i 8 armat śnieżnych może produkować śnieg już przy temperaturze –3 stopni. Dzięki temu trasę można zaśnieżyć o 30 proc. szybciej. Dodatkowo obustronnie oświetlony wyciąg narciarski „Solisko”, w dolnej partii trasy czerwonej, działa do godzin wieczornych. Wokół dolnej stacji znajdują się również: serwis, wypożyczalnia, szkoła i przedszkole narciarskie, a także duży parking na 500 samochodów osobowych i 15 autokarów.

 

Stacja Narciarska White Park Palenica:

To doskonale przygotowane i oświetlone trasy o różnym stopniu trudności. Na kompleks Stacji Narciarskiej składają się dwie trasy zjazdowe – „Duża i Mała Palenica”. Na szczyt „Dużej Palenicy”, gdzie czeka prawie 1 km. trasy zjazdowej o umiarkowanym stopniu trudności zawiezie Państwa kolej krzesełkowa, natomiast „Mała Palenica” to szeroki, łagodny, idealny do nauki i doskonalenia techniki jazdy stok o długości 430 m. z wyciągiem orczykowym. Na „Małej Palenicy” znajduje się również przeznaczony dla najmłodszych użytkowników stoku mały, darmowy wyciąg oraz Przedszkole Narciarskie, w którym rodzice mogą zostawić swoje pociechy pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Bardziej zaawansowani narciarze oraz snowboardziści mogą trenować w świetnie przygotowanym snowparku na „Dużej Palenicy”. Na terenie stacji działa również szkoła narciarsko-snowboardowa, która prowadzi szkolenia z zakresu nauki i doskonalenia jazdy na nartach oraz snowboardzie, a także wypożyczalnia sprzętu.

 

Poniwiec Mała Czantoria:

Działa na nim 4-osobowa kolej linowa o przepustowości 1500 osób na godzinę. Trasa o długości 800 m jest naśnieżana, ratrakowana i oświetlona do godziny 21:00. W dolnej części stoku stoi krótki, darmowy wyciąg orczykowy i zimowy ogródek narciarski dla najmłodszych. Przy górnej stacji we współpracy z Pauliną Ligocką- medalistką mistrzostw świata, oraz polską marką Raven- produkującą deski snowboardowe, powstał oświetlony i naśnieżany snowpark z przeszkodami. Na Poniwcu znajduje się także przedszkole narciarskie, szkoła narciarska i snowboardowa oraz wypożyczalnia sprzętu.

 

Na stoki w Ustroniu może zawieźć Państwa specjalny Bus Czantoria - klimatyzowany, wygodny, z wi-fi na pokładzie - za jedyne 7zł/ osoba. Kliknij po więcej informacji.

 

GDZIE NA NARTY - WISŁA

Stacja Narciarska Soszów:

Jedna z największych stacji narciarskich w Beskidach. W skład kompleksu wchodzi:

 • 4 osobowy wyciąg krzesełkowy o długości 815 m
 • wyciąg orczykowy podwójny o długości 600 m,
 • 3 wyciągi talerzykowe o różnej długości, do 800 m

Między tymi wyciągami przebiega 6 doskonale utrzymanych tras narciarskich- wszystkie są ratrakowane, oświetlone i dośnieżane.

 

Cieńków Wisła:

Kompleks ten oferuje nowoczesną kolej linową o długości 1km, z krzesełkami czteroosobowymi i chodnikiem rozbiegowym, a także 2 wyciągi talerzykowe oraz 5 tras narciarskich naśnieżanych, ratrakowanych i nowocześnie oświetlonych, udostępnionych do późnych godzin wieczornych. 

 

Nowa Osada Wisła:

W ośrodku można skorzystać z 4-osobowej kolei linowej oraz 3 wyciągów dla narciarzy i snowboardzistów. Trasy są dość łagodne, przeznaczone głównie dla osób średnio zaawansowanych a także do nauki jazdy. Wszystkie trasy są naśnieżane z armatek i oświetlone.


Klepki Wisła:

Ośrodek oferuje trzy wyciągi o długości 200m i 600m (krzesełkowy oraz orczykowe). Doskonale utrzymane trasy zjazdowe zachęcają także do rodzinnych wypadów na narty- dla dzieci przygotowana specjalną polankę do nauki jazdy. Stoki wyposażone są w system sztucznego naśnieżania oraz nowoczesne i wydajne oświetlenie.


GDZIE NA NARTY - ISTEBNA

Złoty Groń Istebna:

Tutaj na miłośników sportów zimowych czekają dobrze przygotowane, szerokie trasy zjazdowe o zróżnicowanym stopniu trudności. Złoty Groń posiada 6-osobowy wyciąg krzesełkowy, wyciąg orczykowy oraz wyciąg talerzykowy, a także specjalnie dla najmłodszych- Park Śnieżny Białego Misia, a w nim darmowy wyciąg Nartusek. Obiekt posiada także licencjonowaną szkołę narciarską i snowboardową.

 

Zagroń Istebna:

To nowoczesny kompleks, w którym znajdują się trzy specjalne wyciągi- talerzykowy, taśmowy i kanapa 4-osobowa, dzięki którym jazda na nartach i na snowboardzie jest bezpieczna oraz dostosowana do indywidualnych umiejętności każdego miłośnika białego szaleństwa. Trasy są oświetlane, ratrakowane oraz sztucznie dośnieżane. 

 

GALERIA
KONTAKT
43-450 Ustroń k. Wisła
ul. Stroma 7
tel.: 33 854 35 80
kom.: 601 700 247
recepcja@ondraszek.pl
Nr konta bankowego:
96 1050 1096 1000 0090 6993 6376
Jak do nas dotrzeć